ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    ЯК ЗАХИСТИТИСЬ ВІД КРИЗИ

«Ми повинні чітко розуміти, що результатом нашої роботи має стати гарантування безпечної життєдіяльності кожної людини та упередження соціальної напруги в суспільстві. Уряд зробить все можливе, аби не допустити зниження рівня соціальних гарантій та погіршення соціального захисту громадян України», – заявила Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова на засіданні колегії, яке відбулося у Мінпраці і було присвячене обговоренню можливих шляхів мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на соціальну захищеність населення.

Можливості для цього є, – вважає Міністр. Світова фінансова криза зачепила майже всі країни світу. На жаль, її вплив у всіх сферах економічної діяльності, де зайнято майже 12 мільйонів людей, починає відчувати й Україна. Для працівників деяких професій і галузей реально може виникнути загроза звільнення, зниження рівня заробітної плати та збільшення заборгованості з неї. Відбудеться зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, відрахувань до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Зменшення доходної частини Державного бюджету ставить під загрозу фінансування соціальних програм.

«Ми повинні чітко розуміти, що результатом нашої роботи має стати гарантування безпечної життєдіяльності кожної людини та упередження виникнення соціальної напруги в суспільстві. Уряд зробить усе можливе, щоб забезпечити спокійну та конструктивну роботу по недопущенню зниження рівня соціальних гарантій та погіршення соціального захисту громадян України», – заявила Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова на засіданні колегії, яке відбулося  у Мінпраці і було присвячене обговоренню можливих шляхів мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на соціальну захищеність населення. У заході взяли участь представники Секретаріату Президента України та Кабінету Міністрів України, регіональних органів влади та місцевого самоврядування, науково-дослідних установ, фондів соціального страхування, міжнародних організацій, керівники підприємств, установ та організацій сфери управління Мінпраці, начальники головних управлінь праці та соціального захисту населення з усіх регіонів України.

Як поінформувала Міністр, за попередніми експертними оцінками рівень безробіття у наступному році може зрости до 7,7%, а погіршення ситуації на ринку праці та зростання безробіття можна очікувати, починаючи з грудня нинішнього року. Нині у режимі неповного робочого дня  працює понад 82 тис. осіб; у відпустках без збереження заробітної плати – понад 25 тисяч осіб. Нині на ринку праці налічується 1,4 млн. безробітних осіб. У Державній службі зайнятості зареєстровано 538 тис. безробітних, а вакансій – 198 тисяч, з них 40 % – для кваліфікованих робітників, 17% – для працівників без професійної підготовки.

Людмила Денісова наголосила, що для працевлаштування громадян, які втратять роботу, необхідно адаптувати систему професійного навчання згідно з новими умовами, забезпечити найшвидше повернення безробітних до трудової діяльності за новими професіями. При цьому встановлені розміри матеріальних виплат безробітним будуть збережені, їх фінансування з Фонду страхування на випадок безробіття буде забезпечено в повному обсязі.

Кризова ситуація та фінансова нестабільність вплинула і на своєчасність виплати заробітної плати. Як повідомлялося на колегії, вже у вересні цього року зафіксовано зростання заборгованості із заробітної плати порівняно з серпнем на 155 млн. грн. або на 22 %. Загальна сума боргу становить майже 850 млн. гривень. Станом на 1 жовтня нинішнього року з 12 млн. працюючих майже 265 тис. працівників економічно–активних підприємств своєчасно не отримали заробітну плату. Тільки за один місяць кількість таких працівників збільшилась на 104 тис. осіб. Тому Міністерство вважає, що комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в регіонах мають розглядати ці питання кожного тижня, а Держнаглядпраці –здійснювати систематичний нагляд за своєчасною виплатою заробітної плати.

Мінпраці разом з Держнаглядпраці буде здійснювати більш жорстку політику до підприємств, які допускають борги із виплати заробітної плати, докорінно розбиратиметься в причинах їх виникнення. Щоб підвищити роль та ефективність роботи інспекторів праці, Уряду буде запропоновано об'єднати всіх інспекторів з питань праці для єдиного нагляду за умовами праці, дотриманням законодавства з цих питань, сказала Міністр.

Що ж стосується оплати праці в бюджетній сфері, то вона буде здійснюватися відповідно до посадових окладів, визначених Єдиною тарифною сіткою, виходячи з тарифної ставки працівника 1 розряду 545 гривень та інших виплат в межах затвердженого фонду оплати праці. Незалежно від розміру мінімальної заробітної плати всім працівникам буде здійснюватись індексація заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

Внаслідок світової фінансової кризи збільшиться чисельність громадян, які потребуватимуть державної підтримки. Нині забезпечується соціальний захист для майже 13 мільйонів громадян через діючу систему надання пільг та житлових субсидій. Людмила Денісова запевнила, що така система буде збережена і на 2009 рік. А всі соціальні допомоги, які призначаються державою опікунам, одиноким матерям, особам які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними трирічного віку, малозабезпеченим багатодітним сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям–інвалідам і розраховуються виходячи із розміру прожиткового мінімуму, у наступному році будуть не лише збережені, а й підвищені.

У 2008 році Уряд зробив випереджувальні кроки щодо підвищення пенсійного забезпечення громадян, які дозволили підвищити середній розмір пенсії за рік на 51%, показник співвідношення середньої пенсії до мінімальної пенсії – з 42 % до 64 %, збільшити у 3 рази число пенсіонерів, у яких розмір пенсії перевищує 1 тис. гривень. Урядом розроблено Концепцію проведення пенсійної реформи. За словами урядовця, вона була б реалізована, якби не відбулося світової фінансової кризи.

«У зв'язку з цим всі заходи, реалізовані нами у 2008 році, будуть збережені. Зниження пенсії не відбудеться. її розмір буде збільшено одночасно із ростом розміру прожиткового мінімуму або шляхом проведення індексації. Пенсіонер буде захищений»,  – наголосила Міністр.

Обговоривши ситуацію, що складається в Україні, члени колегії Мінпраці виробили і затвердили План заходів, спрямованих на мінімізацію впливу світової фінансової кризи на соціальну захищеність населення.


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика