ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    ПОВЕРНУВСЯ В МАКАРІВ

Відтепер у селищі Макарів, на малій Батьківщині видатного святителя Церкви Христової Димитрія митрополита Ростовського, у храмі, збудованому на його честь, постійно перебуватимуть мощі святого Димитрія. У серпні нинішнього року до храму було передано частку мощей святителя Димитрія побожним духовенством РПЦ Ростовської єпархії. З благословення Святійшого патріарха Київського і Всієї Руси-України Філарета святиню зустрів архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій (Рудюк), вікарій Київської єпархії і передав її місцевій громаді під настоятельством благочинного Макарівського району священика Богдана Лисиченка.

Ми знаємо, Св. Димитрій народився у Макарові 1651 року. Раку з часточкою мощей зустрічали всі громади Української Православної Церкви Київського Патріархату Макарівского району, гості Києва та Києво-Святошинського району.

10 листопада 2007 року було завершено будівництво та освячення цього славного та неповторного храму за участі Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Забели Юрія Володимировича (голова Житомирської обласної адміністрації), Євтушенко Олександра Валерійовича та інших меценатів. Також у гармонійному архітектурному ансамблі було споруджено другий в світі пам’ятник святителю Димитрію, який підкреслює усі задуми громади та благочинного Макарівського району настоятеля цього храму протоієрея Богдана Лисиченка, а саме: відродити пам’ять митрополита Димитрія на його історичній батьківщині. Пам’ятник був освячений 11 грудня 2007року архієпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм (Рудюк). До речи, будівництво цього пам’ятника повністю профінансовано тодішнім головою адміністрації Юрієм Забелою. Благословення на будівництво пам’ятника давав Святійший Патріарх Філарет.

Задум здійснився після багатьох перешкод, які стояли перед священиком Богданом Лисиченком. Часто опускалися руки та наверталися сльози. Здавалось, блаженна пам’ять славетного святителя в його селищі не потрібна нікому. Але Господь благословив цю благу справу і зупинятися вже було неможливо. З приходом отця Богдана на Макарівщину у 1999 році почався потужний рух за відродження пам’яті святителя Димитрія, нашого земляка та молитвеника за батьківщину нашу. Було освячено Будинок творчості, який носить ім’я Святителя Димитрія, відкрито та освячено музей-кімнату святого Димитрія, засновано релігійну громаду Української Православної Церкви Київського Патріархату на честь святого Димитрія митрополита Ростовського.

4 жовтня з нагоди 350-річниці з дня народження Святителя відбулось урочисте богослужіння в селі Маковище у Храмі Св. Архистратига Михаїла (до речі, перший класичний храм збудований на Макарівщіні настоятелем Богданом Лисиченком). Богослужіння проводив його святість Філерет патріарх Київський і всієї Руси-України у співслужінні з епископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм.

Після служби священиком Богданом Лисиченком був організований концерт духовної музики, на якому виступали хор семінарії та академії, вихованці Центру творчості імені Дмитра Туптала. Тарас Компаниченко, разом з колективом «Святколо» виконував канти св. Димитрія Ростовського. Цей концерту започаткував щорічний Всеукраїнський фестиваль Духовної музики в Макарові.

Нині, коли святитель Димитрій, митрополит Ростовський згаданий і пошанований у Макарові, відчутна його тілесна і духовна присутність, хочеться подячно молитися Господу Богу про нашу землю, про Церкву та про мир у Церкві. Також хочеться піднести подячні молитви за тих людей, які посприяли у тому що сталося. А саме: висловити особливу подяку Патріарху Київському і всієї Руси-України за сприяння у будівництві та освячення храму, Архієпископу Переяслав-Хмельницькому за передані мощі святителя Димитрія.

Богослужіння в храмі проводитимуть щонеділі та у Свята о 8:00, вечірня – напередодні о 18:00, щочетверга о 8:00 служиться акафіст Святителю з молебнем про здоров’я.


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика