ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    ПУСТІТЬ ДЕПУТАТІВ ДО ГІМАЛАЇВ!

Автор: Євген ЛАДНО

Неважливо, будуть прийняті поправки до бюджету чи не будуть, депутати підуть у відпустку до вересня.

Про це неофіційно і навіть офіційно розповідають всі депутати. Наприклад, Ярослав Сухий щиро каже: «Від цієї сесії нічого чекати не доводиться. Депутати налаштовані на відпочинок, адже минулого року не вдалося відпочити і в позаминулому також. Нам навіть нова коаліція не потрібна. Адже тоді вже не відпочинеш».

Частково Сухий має рацію: повноцінному в депутатському розумінні відпочинку минулого року перешкодили дострокові вибори у ВР, а в позаминулому – формування коаліції.

Тому всі помисли народних обранців в останній робочий тиждень стосувалися лише того, як не зіпсувати літо, а про прийняті поправки до бюджету щиро, напевно, ніхто і не переживав.

Оскільки відпочинок для депутатів виявився головним питанням, а бюджет другорядним, «Обоз» не міг не поцікавитися першою темою. Тобто, ми запитали у депутатів, де вони збираються відпочити.

Звичайно, від більшості не доб’єшся іншого визнання, ніж: «відпочиватиму на виборчому окрузі» або «в Криму». Про закордон (Ніццу, Кариби і Монте-Карло) – ні слова.

Хоча чутки, якими повнився парламент в останній робочий тиждень, свідчили, що зовсім не Криму віддають перевагу нардепи.

Представники коаліції цього тижня охоче розповідали, що група депутатів з Партії регіонів ще з початку місяця чудово відпочивала на Мальдівах, поки керівництво «біло-блакитних» не вирішило проголосувати за недовір’я урядові Тимошенко.

«На Мальдіви Ахметов вислав чартер, щоб забрати відпочиваючих», – поділився інформацією нардеп Шкіль. При чому депутатам, які не на жарт турбувалися перерваним відпочинком, пообіцяли, що їх доставлять назад чартером.

Регіонали цю історію заперечують, хоча й самі не проти розповісти історії про політичних опонентів та їхні острови.

Та варто будь-якого конкретного депутата запитати, де він відпочиватиме особисто, відразу весь світ звужується до півострова Крим. Адже більшість нардепів стверджують, що відпочиває лише на ПБК.

В принципі депутати, які так кажуть, не лукавлять. Більшу частину відпустки вони таки проводять у Криму, а іншу частину вже десь за кордоном. Тому що в Криму можна відпочити на «шару». Скільки розмов було на початку року про відміну депутатських пільг! Але вони, звичайно, залишилися такими ж святими і недоторканними, як і самі депутати. Адже народні обранці і цього року отримають відпускні, оздоровчі і безкоштовні путівки в депутатські санаторії – «Дюльбер», «Нижня Ореанда», «Таврійські зірки».

А якщо є «шара», чом би не з’їздити на кілька тижнів до Криму. А ось після ПБК суми оздоровчих і відпусткних вистачить на відпочинок сім’ї депутата десь за кордоном. Адже на відпочинок депутати отримують чимало – близько 35 тисяч гривень.

Звичайно, для деяких нардепів це не гроші. У парламенті є кадри, які навіть зарплату не отримують, тому що для них принизливо стояти у черзі до каси за цими копійками. Але більшість, яка голосувала за затвердження кошторису Верховної Ради, від пільг не відмовляється.

Тих, хто відмовився – одиниці. Ось, наприклад, Ганна Герман відмовилася, і тепер дуже гордиться собою. Лук’янов відпочиває із самураями, Герасим’юк з відьмами, а Янукович з дівчатами?

Отже, представляємо одкровення наших депутатів про те, де вони відпочиватимуть.

Синові Віктора Януковича зараз непросто. Він розповів, що після дня народження батька треба відсвяткувати день народження брата, а далі і свій. А потім? А потім він, мабуть, поїде на Байкал. «Я про це давно мрію. Мені казали, що це дивовижне місце», – розповідає Янукович-молодший. Дивно, що чоловіків з сім’ї Януковича так тягне на схід Росії. То Янукович-тато минулого року їздив на Алтай, то Янукович-син прагне на Байкал. Може, там шамани дивовижні, а може, дівчата якісь особливі.

А ось раніше Януковича-молодшого тягнуло в теплі краї. Минулого року він розповідав «Обозу», що обожнює море і пляж. Особливо добре йому в Арабських Еміратах на Фуджейре. «Індійський океан. Прозоре море, пляжі в обрамленні скель», – расхвалював курорт Віктор Вікторович.

А ось його колега з фракції Василь Кисельов не такий романтик. І взагалі позиціонує себе трудоголіком, яких світ не бачив.

«Поїду на округ», – каже він. «А де він знаходиться?» – запитує «Обоз». «У Криму, але ви не подумайте! Адже я їду туди працювати, а не відпочивати».

Тих, хто у Верховній Раді відповідає на питання про відпочинок аналогічно, досить багато.

Наприклад, королева морозива з БЮТа Наталія Королівська: «Поїду на округ в Луганську область. Відпочивати і не думаю», – каже вона.

«Але у вас же є діти, вони, напевно, не в захваті від цього!» – запитує «Обоз». «У них є бабуся і дідусь, з ними діти і відпочинуть». Зі всіх можливих курортів Королівська, звичайно ж, віддає перевагу Криму.

А ось депутат Владислав Лук’янов не приховує, що відпочиватиме, до того ж навіть не соромиться сказати, що буде робити це за кордоном.

«Поїду до Японії, де витає самурайський дух», – каже він. Тепер зрозуміло, чому Лук’янов хоч і маленький, але молодецький – більше всіх у Верховній Раді поламав мікрофонів, більше всіх роздав запотиличників, та ще і картку для голосування у спікера Яценюка потягнув – провиною всьому самурайський дух з Японії.

Японія, стверджує Лук’янов, стала його другою батьківщиною після «помаранчевої» революції – адже саме туди він попрямував у вигнання. «У мене там багато друзів, і у дітей багато друзів, синові подобається все японське, він у мене каратист з коричневим поясом», – похвалився Лук’янов.

Острівна країна подобається Лук’янову, але більше всього його вражає Хіросіма.

«Місто живе, там нормальний радіаційний фон, але це місто добре пам’ятає страшну трагедію, яка з ним трапилась. Там багато музеїв, присвячених ядерному бомбардуванню, там живуть свідки катастрофи. Коли дивишся в очі стареньких японців, особливо розумієш весь жах ядерної війни. Мені запам’яталися бабуся і дідусь в інвалідному візку, їхні очі горіли, як вогні, вони бачили, що я білий, і думали, що американець, і стільки в їхньому погляді було ненависті!

Я хотів би, що б в ці очі подивився кожен політик, щоб зрозумів, який біль приносить в світ війна», – розповів Лук’янов.

Японія – велика країна! Адже саме вона живить бійців Партії регіонів!

А ось деяких депутатів НУ-НС енергетикою живлять не якісь там японські самураї, а наші вітчизняні відьми з Полтави. У цьому призналася депутатка Ольга Герасим’юк.

Вона зізналась, що її чарує гоголівська Полтава, і вона там відпочиває душею. «Люблю посидіти з бабусями, затягнути пісню, послухати розповіді про відьом, причому ці відьми – їхні ж сусідки через тин. Але бабусі свято вірять, що сусідка за тином чаклує, і тому у них молоко скисає. Є у мене там знайомий дідусь, він глухий, але обожнює оперу. У хатині включить на всю потужність програвач і слухає, бідна його бабця дуже соромиться, ворота закриває, нікого в гості не пускає, коли дід розслабляється».

До своїх «відьом» Герасим’юк збирається поїхати.

Відпочинок на Полтавщині вона суміщатиме з роботою – там знаходиться її підшефний округ.

Збирається Ольга цього літа і за кордон. «Поїду на Олімпіаду до Пекіна підтримати наших. Може, в кінці літа виберуся на море. Куди саме, ще не вирішила. «Я не люблю лежати на пляжі, але іноді треба і розслабитися», – каже Герасим’юк.

А ось Нестор Шуфрич любить. «Скоро поїду до Ялти. Спатиму і плаватиму, спатиму і плаватиму». Відпочинок за кордоном Нестор Іванович ще не планував. «Може, поїду до друзів, які виберуться на який-небудь курорт». З багатьох видів відпочинку Шуфрич вибирає дайвинг, особливо поважає Червоне море, де є різнокольорові рибки, корали, підводна краса...

У захопленні дайвингом він не самотній. Особливим фанатом цієї розваги є Сергій Кивалов. Депутати розповідають, що він якось намагався залучити до цього Віктора Януковича – подарував йому на день народження набір «все для дайвинга». Але нібито охорона Віктора Федоровича відрадила.

Деякі депутати мають незмінні пристрасті на відпочинку. Наприклад, Тарас Чорновіл обожнює кататись Європою автомобілем, він жартує, що навіть черевце відростив, щоб кермо було зручно підпирати. Костенко – відомий скелелаз і спелеолог, Гуреєв і Катеренчук – яхтсмени, Терьохін обожнює гольф, Єхануров розслабляється, коли ліпить пельмені. Але більшість депутатів традиційно віддають перевагу островам і пальмам.

Хоча є ще один варіант відпочинку, який вважається особливо модним серед народних обранців, – це полювання і все, що з цим поняттям пов’язане.

Цікаво, що наші нардепи не намагаються побудувати дачу в Криму, це нині не престижно. А ось мати власні мисливські угіддя і мисливську базу з лазнею, зрубами для відпочинку, озером, катерами, рибалкою – це для вітчизняних віпів майже так само обов’язково, як брендовий костюм, годинник і «Мерс».

Дуже багато депутатів собі це дозволяють. Власні угіддя мають Хомутинник, Васадзе, брати Буряки, Сивкович, Губський, Янукович і т.д.

Це нічого, що влітку полювання заборонене, особисті мисливські бази все одно не порожні, адже тут можна зволікати час у веселій компанії, попаритися в лазні, випити і закусити.

Загалом вибір у депутатів великий. І всі вони вже заждалися останнього дзвінка. І напевно, навіть для країни краще, щоб до вересня наші галасливі обранці кудись пропали. Навіть хай у збиток бюджету. А то вони завиють, а то вони загавкають і, не дай Бог, когось з’їдять.


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика