ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    ПЕРЕВОРОТ ЧИ МИЛЬНА БУЛЬБАШКА?

Автор: Тетяна ЧОРНОВІЛ

Останній тиждень роботи Верховної Ради став схожим на містичний трилер. На початку нинішнього сесійного тижня Блок Юлії Тимошенко розтривожився не на жарт. Біле братство Юлії Тимошенко було в очікуванні… спроби державного перевороту! Тобто відставки уряду. Причому до цієї можливості в БЮТ поставилися з усією серйозністю і почали здійснювати всі можливі контратаки.

Почалося все, коли Партія регіонів стала вимагати звіт Юлії Володимирівни у Верховній Раді про роботу уряду. І хоча Тимошенко пообіцяла і заспівати, і станцювати звіт, в БЮТі раптом скумекали, що цього краще не робити. Мовляв, «біло-блакитні» хочуть використати цей момент для зведення порахунків з урядом.
«Депутати БЮТ розказують різні жахи. Зокрема про те, що Балога з регіоналами придумали, що після звіту опозиція голосує за відставку уряду, а потім орли Гелетея не допускають прем’єра Тимошенко та міністрів на роботу», – розповідав нардеп Руслан Князевич.
Однак такими «страшилками» інформаційний простір повниться постійно. Чому ж нині у БЮТі поставилися до загрози відставки так серйозно? Там настільки перестрахалися, що заблокували роботу Верховної Ради й організували цілодобове чатування в сесійному залі. Кореспондент «Обозу» вчора ввечері навмисне пройшов у Верховну Раду й все перевірив. Так, справді бютівці облаштувалися ночувати прямо на президії. Було їх не багато – п’ять осіб. Однак депутати обіцяли, що скоро підтягнеться ще п’ять, а ще декілька десятків – на підхваті в готелі «Київ».
«Ви що, насправді вважаєте, що «біло-блакитні» вирішили заварити кашу в останній тиждень роботи парламенту?» – допитувався «Обоз».
Депутати ствердно кивали головами. І називали кілька вірних ознак, які підтверджують, що Партія регіонів готує такий сценарій.
Наприклад, у вівторок можна було спостерігати сенсаційну кількість депутатів в сесійній залі. І це в літній період, коли депутати більше тяжіють до мандрівок на різноманітні острови з пальмами!?
«Їх спеціально привезли з тих островів чартером», – пояснював бютівець Андрій Шкіль, як вдалося зібрати таку рекордну кількість «регіоналів».
У Верховній Раді можна було побачити депутатів, яких давно вже тут не бачили. «Я навіть бачила, як зрадник Бут кулуарами пробігав. Такий «мусор» потрапив у список Луценка!» – обурювалася Лілія Григорович.
Однак головним аргументом, після якого бютівці повірили в переворот, став приїзд Рината Ахметова. В сесійний зал Ринат Леонідович не зайшов, але кілька депутатів бачили, як він чатував в авто біля Верховної Ради і, звичайно, розбалакали про це колегам.
Отже, в БЮТі з цього зробили висновок, що переворот дуже і дуже ймовірний. І як вже писав вище «Обоз», заблокували трибуну.
«Нам головне протриматися до п’ятниці, –  розповідало «Обозу» джерело з БЮТ.  – Адже депутатів висмикнули з їхніх закордонних вояжів з обіцянкою, що це не надовго, і в четвер їх чартером відвезуть назад на острови». Джерело додало, що всі політичні сили зацікавлені, щоб уп’ятницю сесія була закрита, незважаючи на результат, чи буде прийнято бюджет, чи буде або не буде відправлена у відставку Юлія Тимошенко.
«Депутати не відпочивали минулого літа, всім це набридло. Всі хочуть у відпустку», –  повідомив «Обозу» регіонал Ярослав Сухий.
Сухий взагалі не вірив у реальність перевороту. «Це у БЮТ все придумують, щоб не голосувати за бюджет. Насправді у нас немає ні бажання звільняти Тимошенко, ні необхідних голосів», – стверджував Сухий.
Але перелякані «бютівці» твердили протилежне.
Джерело у фракції розповіло «Обозу», що «біло-блакитним» вдалося домовитися про повну підтримку комуністів. Пана Литвина, згідно інформації того самого джерела, зацікавили спікерським кріслом. Також опозиція розраховувала на голоси «трьох поза коаліцією» та депутатів «ЄЦ».
«У заколотників достатньо голосів», –  переживав депутат, що ділився інформацією.
Теоретично все виглядало переконливо, але насправді ця схема досить важка для виконання. Основна проблема –  спікерство Володимира Литвина. Адже один спікер Арсеній Яценюк вже є. Причому Литвина одними лише обіцянками майбутнього спікерства не задовольниш. Світитися в одній компанії з «регіонами» задурно Литвин не буде ні під яким соусом. Адже, як відомо, він людина з великими амбіціями і на дрібниці не розмінюється. Зрозуміти ким себе відчуває Литвин, можна було після того, як сьогодні з парламентської трибуни він зробив зауваження одному депутату, що спробував перервати його виступ. «Знаєте, чому маленька собачка гавкає на велику, тому що вона не знає, що маленька»,– сказав депутату «скромний» Володимир Михайлович.
Тому хоча чутки про відставку Арсенія Яценюка (як і те що з ним це питання домовлено) у вівторок вранці активно обговорювалися в кулуарах Верховної Ради, однак у конкретику це не вилилося. У вівторок нічого «страшного» так і не сталося, Яценюк закрив засідання, і бютівці раділи, як діти. Один з нардепів вдячно поплескав спікера по плечу.
І хоча у Тимошенко переживали, що «регіони» спробують реалізовувати свій план у середу, щоб зробити Віктору Януковичу подарунок на день народження, однак наступний день приніс лише полегшення.
Зокрема Володимир Литвин публічно показав, що він не при справах. Він кілька разів виходив до журналістів і демонстративно дратувався, коли йому задавали питання про переворот: «Я таке не чув. Я чутки не коментую. Відставка уряду? Категорично ні!» - заявляв Литвин.
Однак БЮТ все-таки не знімав облоги з трибуни. Хоча те, що в середу нічого не буде, стало ясно ще до початку засідання. Адже регіонали ще зранку демонстрували, що більше турбуються щодо дня народження лідера, ніж про якийсь державний переворот. З самого ранку у штабі на Липській Віктор Федорович приймав вітання. Спочатку від самих наближених. Наприклад, близько десятої в офіс зайшов Андрій Клюєв, чоловік, що був разом з ним, ніс величезний букет червоних троянд. По тому, що Клюєв затримався і не поспішав у Раду, можна було здогадатися, що головне відбувається в штабі Партії регіонів.
Хоча в сесійному залі знову був аншлаг. Стривожені бютівці, спокійні регіонали, з’явився навіть Іван Плющ та Петро Ющенко.
«Біло-блакитні» депутати прогулювалися кулуарами і досить скептично коментували страхи бютівців.
«Яка відставка! БЮТ просто не хоче голосувати за свій бюджет», – стверджував Сергій Ківалов.
Хоча звіту від уряду регіонали таки вимагали. «Нехай звітує, а вже за результатами звіту, можливо, ми будемо виголошувати недовіру і відставку», –- в свою чергу вирішила полякати опонентів Ганна Герман.
Однак все свідчило про те, що якщо навіть і була спроба перевороту, вона луснула, як булька, і лишилися лише кола на воді. Зокрема, на всіх комітетах внесено до подяку денного розгляд питання про недовіру уряду, але практичних наслідків це вже не матиме.
Проте можна прогнозувати, що відставки не буде, як, власне, і роботи. Навряд чи Рада розродиться прийняттям змін до бюджету, якому мався бути присвячений цей пленарний тиждень. Не чужим і не своїм, – такий характер діяльності став основним в роботі цієї Верховної Ради.
Очевидно, Яценюк просто закриє сесію, і всі роз’їдуться відпочивати. Ніхто вже не гадатиме, чи була справжня загроза відставки уряду, чи у Тимошенко перелякалося Ахметова, який вирішив помріяти під Верховною Радою.
Хоча для депутатів не все так прекрасно. Відпустка світить лише простим нардепам. Ті, хто має бодай якийсь вплив, будуть варитися та кипіти й далі. Особливо важко бідним НУНСівцям. Ці здатні впродовж літа народжувати все нові і нові скандали.
Основний підбурювач – Давид Жванія. Ображений за громадянство, він ще може розповісти багато-багато цікавого. Його нинішні «щирі» заяви можуть стати ще «щирішими».
Ось, наприклад, цікава деталь: нещодавно в інтерв’ю «Українській правді» він зізнався, що в 2005 давав сину Президента покористуватися своїм джипом «Кубік». Мовляв, треба була дитині машина, я не відмовив.
Однак це справа зовсім недалекого 2005 року. Адже Андрій Ющенко до останнього часу катався на новенькому «Кубіку», що зареєстрований на ТОВ «Фінансові інвестиції» – фірмі, що належить Жванії. Зокрема, півроку тому «Обоз» сфотографував це авто разом з Андрієм Вікторовичем у дворі будинку, де прописана донька Петра Ющенка Ольга-Мішель.
Цікаво, чи Жванія вже забрав у сина Президента «цяцьку» або тільки збирається? І які нові образи й викриття з’являться у зв’язку з цілою низкою дорогих подарунків Давида людям, з якими він нині ворогує?
У «Обозу» є інформація, що червоний спортивний «Хюндай» сину Луценка на день народження також подарував Давид Важаєвич.
Так що тепер через якесь банальне громадянство діти наших політиків залишаться без авто? Адже з Луценком стосунки у Жванії також не на жарт погіршилися. Вони ще партнери, але вже далеко не друзі. Луценко категорично не підтримує Жванію, коли той говорить, що отруєння Ющенка не було.
Цими заявами Жванія погіршив стосунки не лише з Луценком, а й з переважною більшістю колег у фракції. У приватних розмовах вони соромлять Жванію і починають пригадувати, що в 2005 році політикум повнився чутками, що Давид Важаєвич сам якось причетний до цієї слизької справи. Тоді про це багато говорили. Доходило до смішного, коли Жванія приніс в ЦВК, де чергували помаранчеві, суші, над ним почали жартувати, чи, бува, вони не з діоксином.
«Ви що, це моя дружина робила», – на повному серйозі почав доводити Жванія.
До речі, невелике спостереження «Обозу». До заяв Жванії, що Ющенко не був отруєний діоксином, можна було б ставитися з більшою довірою, якби в цьогорічному бюджеті зусиллями Президента не було закладено 10 млн грн на будівництво … Медичного діоксинового центру.
Питання: чи багато людей в Україні постраждало від діоксину? Відповідь: крім Ющенка, інших випадків не спостерігалося. Тому витрати в бюджеті на діоксиновий центр можна було б навіть розглядати як елемент корупції, адже в державі, де в такому жалюгідному стані медицина, будувати медичний центр для єдиної хвороби єдиної людини, справжнє знущання.
Але цей негативний факт доводить, якщо Президенту потрібний діоксиновий центр, значить діоксинове отруєння таки було.
Однак повернемося до проблем в НУ-НСі. Жванія, звичайно, –  не єдина проблема цієї політичної сили. Нещодавно відбулося «важке» засідання фракції, на якому був присутній сам Президент України Віктор Ющенко. «Найважчих» представників фракції туди не запрошували, наприклад Давида Важаєвича там не було. Зате був Анатолій Гриценко, і мирної розмови не вийшло. Гриценко мав таку полум’яно-критичну промову, що не на жарт дістав Президента. «Серед нас є вороги фракції», - заявив Віктор Ющенко після виступу Гриценка.
«Вороги нації чи фракції», – жартома уточнив нардеп Доній.
«Фракції», – конкретизував Ющенко.
Таким чином у фракії НУ-НСу проблем не оберешся, тут тобі і вороги нації, і вороги фракції. З таким народом спокій може лише наснитися.
Тому і політичного спокою в політикумі чекати не доводиться, попри близькі канікули Верховної Ради. Адже лише пара сотень депутатів добре відпочинуть, інші будуть або допомагати або заважати Тимошенко збирати рекордний врожай зернових, а країна доводитиме, що може прожити і без змін до бюджету.


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика