ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    «РОЗУМНА» ЇЖА

Які продукти вживати, аби успішно скласти іспити

Ніхто й ніколи, очевидно, не візьметься підрахувати, скільки українців не здобуло освіти саме тому, що на заваді їм став голод. Молода людина, яка свією душею прагнула здобути вищі знання, зупинялася перед фактом: як учитися, коли нестерпно хочеться їсти? Звичайно, у всі часи були подвижники, ті, хто знаходили у собі сили вчитися в нестерпних умовах. Бідні студенти їли лободу й макуху, запивали водою, але з путі не збивалися – такою сильною й органічною є потреба людини у розвиткові інтелекту.
Часи змінилися. Нині постає уже інша проблема: вчені констатують, що харчі, які споживають сучасні учні та студенти, не сприяють інтелектуальному розвиткові, а, навпаки, сповільнюють інтелектуальний розвиток. Це – всілякі ковбаси, копчене м»ясо, вироби з борошна дрібного помелу. Що казати про різні витребеньки, смак яких виробники підсилюють спеціальними харчовими добавками, ароматизаторами. То в чому ж вихід? На щастя, українці не втратили знань про те, які саме продукти сприяють витонченому мисленню. Вони зафіксовані у давніх літописах, зокрема у Велесовій книзі. Отож напередодні іспитів – і випускних, і вступних до вищих навчальних закладів – ця інформація може стати в пригоді тим, хто прагне справжнього інтелектуального розвитку, а не просто диплому...
Почнемо з картоплі. У давнинину наші пращури її не вживали. Йдеться не про триста й не про п»ятсот століть тому, а про часи, значно давніші, коли наша предківська цивілізація досягла високого розвитку, який згодом запозичили давня Греція й Рим (це стверджує історик Наталя Полонська - Василенко) Отож, якби давні українці їли цей овоч так масово, як тепер, то годі було б говорити про розквіт знань, культури й духовності на правічній українській території. Суть у тому, що у Перу, на батьківщині картоплі, цей овоч використовували винятково для годівлі рабів. Як не прикро про це чути, але картопля робить людину інертною, байдужою до всього, що коїться довкола неї. Здавалося б, нам варто б зрозуміти, що нашестя в Україні на повсюдно культивованій картоплі колорадського жука є певним знаком: ми мали б задуматися, навіщо він з»явився, можливо, для того, щоб ми перестали будувати свій раціон саме на картоплі й почали шукати їй заміну?..
На щастя, нічого не потрібно шукати, варто лише скористатися досвідом своїх предків. Як відомо, вони не висаджували картоплі, а жили на звичайній ріпі, «родичем» якої є теперішній топінамбур, або земляна груша. Інформація про феномен ріпи зафіксована у казці про сімейство діда Андрушки й баби Марушки, яке ніяк не могло вирвати ріпу. Неспроста казка зберігається від покоління до покоління. Можливо, саме вона є найпереконливішою підказкою у питанні доцільного харчування? До речі, в деяких країнах Європи топінамбурові у знак вдячності навіть пам»ятники ставлять. Відомо, що ця рослина має унікальні цілющі властивості, зокрема вчені відзначають її протипухлинну дію. А ще топінамбур зцілює підшлункову залозу, яка, як відомо, координує роботу психіки. Людина, що постійно вживає топінамбур, вирізняється стабільним настроєм, вона врівноважена, зосереджена, із задоволенням працює інтелектуально. Отож висновок один: тим, хто має великі розумові навантаження під час складання іспитів чи готуючись до вступу у вуз, потрібно максимально зменшити вживання картоплі. Для того, щоб звикнути до земляної груші (топінамбуру), потрібен певний час. У цей період в пригоді стануть каші – віками перевірена, найенергетичніша їжа українців. Недаремно збереглася ця приказка: каша – мати наша...
Диво-каша для студента й абітурієнта
Найкорисніша з-поміж інших - вівсяна або гречана каша. Худорлявим рекомендують більш калорійну – вівсяну, а тим, хто не хоче набирати калорій – гречану. Кашу готують на основі овочів - цибулі та моркви. Краще брати їх дві третини, а одну третину становитиме саме каша. Готову страву приправляють подрібненим насінням гарбуза, соняшника, а також насіння пряноароматичних рослин: аніса, фенхелю, імбирю. Додають також і куркуму, яка вважається природним антибіотиком. Але що за каша без масла? Проте народні цілителі рекомендують здобрювати кашу не яким-небудь маслом, а саме топленим. Суть у тому, що в процесі топлення масло очищується від шкідливих для організму речовин, натомість набуває лікувальних властивостей. Так вважається, що топлене масло вирізняється антибактеріальними властивостями. Розповідають, що одній людині ніякими засобами не вдавалося вилікувати гайморит, її порятувало саме топлене масло – ним закапували ніздрі, і підступна хвороба нарешті полишила... Топлене масло позитивно впливає на діяльність печінки. Особливого ефекту досягають, якщо півчайної ложечки топленого масла запивають відваром фенхелю. Вжита в такий спосіб рослина виводить токсичні речовини, очищує легені, справляє протипухлинну дію.
Ті, хто готуються у житті до сейозних іспитів, особливої уваги мають надавати питтю. Мова про чорний чай чи каву навіть не ведеться, оскільки відомо, що ці напої є шкідливими для організму. Виникає запитання: а що ж пити, якщо те, до чого так звикли, є шкідливим? О, наші предки знали, що саме найкраще стимулює діяльність мозку. Насамперед диво-корінь імбирю. Нині його привозять на наші ринки з далекої Індіїї, а колись імбир преспокійно виростав на кожному вкраїнському городі. Отож ця рослина стимулює діяльність центральної нервової системи, посилює імунітет, очищує організм від продуктів розпаду. Дуже доречно вживати зранку і чай з маруни великої (російська назва – кануфер). Ця пряноароматична рослина допомогла багатьом молодим людям, які пристрастилися до куріння, позбутися цієї шкідливої звички. Окрім того, маруна велика розріджує кров. Перед сном найкращим напоєм для студента й абітурієнта є молоко. Та не просте, а здобрене пряноароматичними рослинами. До молока додають невелику кількість імбирю, кориці (ці рослини усувають слиз). Молоко найкраще засвоюється, якщо випивати його о десятій годині вечора. Вжите в цю пору доби та ще й пивправлене вищеназваними рослинами молоко допоможе за ніч повністю відновити організм.
Які продукти краще не вживати
Побутує думка, що в періоди серйозних іспитів в раціоні неодмінно має бути м»ясо, оскільки воно є джерелом білка. Проте наші пращури цілком обходилися без цього продукту. Особливо шкідливим вважається червоне м»ясо, оскільки воно призводить до утворення найважчих токсинів, які надзвичайно складно виводяться з організму. Фактично м»ясо та червона риба належать до руйнівних харчів. Особливо яловичина та телятина, оскільки ці види м»яса погано діють на роботу нирок. Фактично через ці органи дитина вбирає в себе той жах, якй на бойні відчуває кожна тварина, очікуючи своєї загибелі. Чи не тому з-поміж дітей є багато таких, які панічно бояться екзаменів?.. Натомість такі продукти, як біла морська риба роблять людину відважною й кмітливою. Зовсім інше річкова рибу. На жаль, вона вбирає в себе дуже багато паразитів та мікроорганізмів, якими сьогодні перенасичені наші водойми. Під час смаження знезаражується лише верхній шар риби, паразити залишаються всередині. Отож коли людина споживає таку рибу, ці мікроорганізми переходять у печінку й підшлункову залозу. Про яке здоров»я в даному разі можна говорити?
Так само не додадуть здоров»я харчі, що прийшли до нас разом з шинками, з розгульним життям кочових народів – шашлики, котлети, а тепер гамбурги, чізбурги і всілякий непотріб.

ЩО Ж ЇСТИ?
А те, що оздоровлює організм. Прекрасною альтернативою м»ясу є бобові, зокрема сочевиця. Особливо цінним є червоний її вид. В Україні завжди культивувалися різні види сочевиці: зелена, коричнева, червона. Особливо цінною є червоний її вид, який найлегше засвоюється, а ще відновлює тканину нирок. Цілком справедливо до таких, що сприяють аристократичному мисленню, відносять страви, виготовлені із цільного й пророслого зерна жита, ячменю, вівса.   

НАСАМКІНЕЦЬ – ПРО ШОКОЛАД
У період сесії та іспитів від цього продукту краще відмовитися, оскільки шоколад збуджує діяльність центральної нервової системи. Його краще замінити прекрасним українським напоєм – узваром зі смачними сушеними солодкими грушками, яблучками, бузиною, абрикосами.Узвар можна запивати медом.
А що вживати у день іспиту, коли потрібно виказати максимальні знання? Ми вже згадували про імби: півчайної ложечки меленого кореня цієї рослини додадуть впевненості , снаги, кмітливості.
Тетяна ОЛІЙНИК

БУЗОК ЛІКУЄ ІШЕМІЮ
Бруньки бузку допомагають зцілитися від багатьох хвороб. Зокрема їх рекомендують вживати при діабеті, хворобах шлунково-кишкового тракту.
Бруньки необхідно збирати до початку цвітіння. Вживають свіжими до 10 штук в день, старанно пережовуючи. Бруньки бузку можна заготувати, висушивши їх і перетерши на порошок. Вживають по 1г порошку тричі на день до їди.
Бузок виліковує ішемічну хворобу серця. Вважають, що фіолетовий сорт позитивно впливає на гіпофіз, мозок, покращує пам»ять, очищує судини.
Білий бузок здавна використовувався як солегінний засіб при артрозах, остеохондрозі. Для цього 2 кг цвіту білого бузку заливають 3 літрами горілки, настоюють 30 днів, не проціджуючи. За мірою необхідності (наприклад, в холодну пору року чи під час загострення хвороби) п»ють віджіджену настоянку по 10 крапель тричі на день. На ніч втирають у проблемні місця.

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ВАРИКОЗУ
Натщесерце вранці і ввечері перед сном випивають склянку кип»яченої води з розведеними в ній 2 чайними ложками яблучного оцту і 2 чайними ложками меду.
Допомагають компреси з полином. Змішують подрібнений гіркий полин з кислим молоком (беруть пригорщу трави з квітками на півлітра кислого молока) , наносять цю суміш на марлю. Компрес прикладають на розширені вени, тримають одну годину. Курс лікування 5-7 днів. Після перерви лікування повторюють.
Покращує стан судин морська капуста: її потрібно вживати 1-3 рази на день через годину після їди впродовж 3-4 місяців.
Від тромбофлебитау накладають на хворе місце компрес із відвару осоту: 2ст. ложки осоту заливають 0,5л окропу. Настоюють дві години.
2ст. ложки подрібненого листя каланхое заливають склянкою горілки, настоюють тиждень. Розтирають хворі ноги.
Подрібнюють 1кг молодих каштанів.Заливають соняшниковою олією. Ставлять на водяну баню на дві години, настоюють вподовж 12 годин. Цією олією масажують хворі ділянки ніг.

РЕЦЕПТ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ СУДИН
Беруть 40 зелених горіхів, перемелюють їх, складають в банку, засипають 1кг цукру або меду. Ставлять на сонце, настоюють впродовж місяця. Сік зціджують, горіхи заливають горілкою (друга витяжка), настоюють два тижні. Горіховий сік додають до чаю.

ЗУБНИЙ ПОРОШОК ІЗ ЗЕЛЕНОГО ЧАЮ
Якщо хочете вберегти зуби дітей від карієсу, привчайте юне покоління чистити їх гущею зеленого чаю. Фтор, що міститься в ній, у поєднанні із загальнимим бактерицидними властивостями чаю діє набагато краще за багато імпортних паст, особливо – на молочні зуби. До того ж, не буде ніякої біди, якщо ваша дитина ненароком проковтне цей «зубний порошок».

КАЛЬЦІЄВИЙ ЛІКЕР
Візьміть 5-7 свіжих яєць білого кольору від домашньої курки, старанно помийте їх і складіть у літрову простерилізовану банку. Яйця заливають свіжовичавленим соком 10-11 лимонів. Він має повністю покрити яйця.
Банку накривають кришкою і ставлять у темне прохолодне місце (краще в холодильник). Яйця потрібно щоденно перевертати і струшувати банку. Через 7-10днів шкаралупа перетвориться в тонесеньку оболонку. З неї під впливом кислоти вийде весь кальцій. Отриману суміш процідіть, жовтки старанно розітріть, перелийте в другу посудину, додайте 2 склянки меду і стільки ж високоякісної горілки або коньяка. Все старанно перемішайте, розлийте по пляшках і пийте по 1ст. ложці в проміжках між їдою тричі на день. Оскільки кальцій осідає на дні пляшки, перед вживанням її треба струшувати. По 1чайній ложці лікеру можна давати і дітям. Це прекрасний загальнозміцнюючий засіб.

 


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика