ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    СВЯТО ДУШУ ГАРМОНІЗУЄ

Споконвіку на землі діяло правило: у свята, надто такі великі, як Різдво, Великдень, не можна працювати. Прагнучи збагнути це, нерідко пояснюємо неписаний закон спрощено: мовляв, так Вищі Сили дають людині відпочити. Проте, виявляється, що свято – це щось надто більше, ніж просто відпочинок. Саме слово про це говорить: хто заперечить, що у слів «свято» і «святість» не один корінь?

Як стверджують українські етнологи, серед них – Олександр Фисун,  зцілююча сила свята полягає у тому, що  воно  дає людині духовну стабільність, оскільки установлює ритми, обдаровує відчуттям благодатної сили, пробуджує органічну потребу жити за космічними законами.
 Починається свято із простих земних приготувань. Найперше господарі наводять лад у своєму помешканні, гармонізуючи свій земний побут. Це  потрібно душі, адже вона створена Богом такою, що не може перебувати у гармидері. Далі люди дбають про свій зовнійшній вигляд. На свята українці вдягали вишиті сорочки, узори яких несли втаємничений смисл. Переважно то був хрест і сварга – космічні символи, що складають таїну вічності, являють собою образи космічних енергій. Хрести і сварги виписували й  на писанках, позначали ними й ритуальні хліби.
 Проте є серед нас люди, які відверто нехтують святом, вважаючи його зайвим приводом для веселощів, неробства. Вони й не здогадуються, що такий погляд на феномен свята неодмінно ущемлює їхній дух, позбавляє великого блага перебувати у ритмах небесних.
– У радянські часи за дотримання  так званих «релігійних» свят держава навіть переслідувала. Чи не для того, щоб ослабити дух нашого народу,  запитую у дослідниці українських звичаїв, завідуючої відділом Українського інституту екології людини Марії Грицай.
– Звісно, те робилося неспроста. В такий спосіб можновладці прагнули із індивідуумів зробити череду, якою можна було б легко керувати. Свято ж, як відомо, породжується силами Світла. У ці дні   ми прагнемо  перебувати в особливому благодатному стані радості, щастя, любові, пошани до своїх пращурів.  Так вибудовуємо дивовижний світ Прави. Без нього неможливе достойне майбутнє наших дітей, онуків. До речі, термінові «православ’я» понад 20 тисяч років. Він означає право славити світ доброти, мудрості, добродійності та шляхетності майбутніх поколінь та сил енергіі землі, які творять людину і весь оточуючий світ. В  особливі дні, в  свята,  на кожного із Космосу йдуть потужні, благодатні, гармонізуючі людину з природою  енергії – тільки сприймай їх...  Характерно, що чотири фундаментальні, так звані реперні точки, з’єднують людину зі світом високих космічних енергій, допомагаючи перебувати у стані світового ладу. Як відомо, наші предки були глибинними астрономами -  усі свята вони прив’язували до космічних явищ. На початку року  спокон віків святкується день народження сина Сонця – малого Дажбожича. У березні, у день весняного рівнодення,  відбувається свято нашого давнього Великодня. У період літнього сонцестояння – Купайло.  Четвертим  є свято осінього Світовида, що пов’язує нас із сонячними і космічними ритмами цього завершального періоду року.
– Сьогодні хотілося б поговорити про Великдень...
– На Великдень душа оновлюється, усе у природі відчуває дивовижний дотик світла. З особливою силою реагує на ті благодатні промені людська душа – у  ній пробуджується бажання творити щось нове.
–  Саме тому жінка бере у руки писачок й починає розписувати яйця – символ Усесвіту?
– То не просто творчість, а священодіяння: жінки споконвіку не просто розписували яйця «для краси» - в такий спосіб вони сконцентровували всі зовнішні і внутрішні енергії. Не треба думати, що давні люди були якимись фантазерами. Це не так, навпаки вони були глибинними знавцями світу фізичних явищ. Неспроста вода, в яку опускалася шкаралупа (на ній символи – сварги, хрести), ввжалася священною. Таку саму священну дію виконував і тризуб. Сучасні вчені науково доводять,  що тризуб, опущений у воду, структурує її, тобто робить життєдайною. Таку само діють справляють священні символи і знаки, зображені на нашому одягові. Насамперед маю на увазі нашу звичаєву вишиванку. Фактично вона – це щит і оберіг, який захищає від недоброго ока, хвороб,  допомагає організмові згармонізуватися, покращити роботу усіх органів і систем. Таким чином, можна стверджувати, що найбільшим скарбом в усі віки була , і нині так само лишається, - глибинна народна культура. Саме вона несе кожній людині світло, знання, відання щодо того, як свою дитину, чоловіка, дружину, усіх своїх близьких зробити більш гармонійними. Особливі якості дарувалися жінці – тій, хто дає життя. Саме вона, як відомо, мала священне право розписувати великодню писанку. Здійснюючи ту священнодію, жінка перебувала в особливому стані, під час якого кожного року у ній народжувалолся нове бачення життя, тобто мова йде про зростання свідомості. Так тривало впродовж багатьох тисячоліть. До речі, нині за давнім українським календарем йде 7516 рік. Ця дата не взята невідомо звідки, вона елементарно встановлюється на основі документальних даних, зафіксованих у давніх літописах. Навіть християнська традиція не могла змінити нашого літочислення, бо глибинна народна культура є вссеохоплюючою, всеосяжно, досконалою.
– Проте нині офіційно вважається 2008 рік...
–Тільки в тайтемнішу добу людства таке можливе. Проте ми вже виходимо зі світу темряви. Щодо літочислення. Якщо обрахувати за системою Піфагора енергетичний стан людини, народженої у році «з нулями» то, ясно, що отримаємо  мінімальні цифри і, відповідно, мінімальну  енергетику. Якщо ж рахувати за 7516-м роком, за яким живуть  успішні фірми, матимемо високі показники усіх сторін життя особистості. Характерно, що для наших предків світ був не тривимірним, а одинадцятивимірним. Вони могли спілкуватися з усім сущим на світі. Землю свою,  наприклад, вважали живою. Хочу зазначити, що п’ять сил енергій, притаманних людині, у кожному поєднуються своєрідно. Навіть свій конституційний стан кожна людина має в залежності від того, як саме у ній поєднані енергії. Зокрема найпотужнішою вважається енергія ефіру. Зазвичай людина поєднує у собі дві енергії. Наприклад, ефіру і повітря, або вогню і води, або води і землі. Багато хто чув про те, що зараз народжуються особливі діти – індиго. Вони поєднують у собі одночасно чотири енергії, а це зокрема означає, що вони можуть мати одночасно два конституційних типи і  одразу всі п’ять сил-енергій.
– Кажуть, що діти-індиго наділені особливою здатністю – діяти у часі...
– Так. Це вміли робити й наші далекі предки. Справа у тому, що існує два виміри часу. Один матеріальний, другий – духовний, такий, що протікає зовсім по-іншому. На жаль,  про глибинне духовне осягнення часу жодна із сучасних релігій не веде мови. Ці знання на генетичному рівні зберігаються у нашого народу.
– Як саме?
– Візьмімо для прикладу наш давній кривий танець. Він являє собою найенергетичніший, найдинамічніший рух, що дає людині вихід на безкінечність, на те, що зветься безсмертною душею. Саме цей танець, який у всі часи так любили українські дівчата, заторможує дію матеріального часу, дає  піднестися до духовного рівня. Дівчата, які водять навесні танець безкінечності та оспівують себе веснянками і гаївками,  спроможні згармонізувати свій стан до найвищого ступеня відповідності гармоніі природи. Тоді всесвіт , їх рід, сама природа дарують дівчатам  найгармонійніше поєднання у парі.
– Пані Маріє, не є відкриттям той факт, що для багатьох сучасних людей свято Великодня зводиться до вживання деяких святочних страв, міцних напоїв...А якби ж усі вдягли вишиванки, застелили столи  білими скатертинами...
– В усі часи саме так і робилося. А ще людина обов’язково йшла у цей день на природу, в хатах не Великдень  не сиділи. Люди ступали на живу землю, яка у великодні дні вирізняється особливою силою. Дівчата, як я уже казала,  танцювали кривий танець. Своєю чистотою, незайманістю, що дає кожній дівчині надпотужну силу, світлом своїх пісень, отого духовного скарбу, яким наділили їх рідні батьки, вони творили свято  всього строю своєї душі. Окремо хотілося б говорити про ту духовну силу, яку кожній дитині давали саме її батьки. Мати і батько були великими духовними оберегами. До недавнього часу в українській мові зберігалося таке імя, як Пестина. Дитину пестили, викохували. Що казати,  наші прадавні імена – особливі. Я  зовсім не проти імен інших народів, але ж  ми насамперед  маємо своє розвивати, викохувати у любові й доброті. Недавно я була свідком того, як одну жінку рідним слов’янським іменем – Лада. Трапилося диво: вона стала здоровішою, сильнішою, в її родині запанував лад. Зрозуміло, що ім’я несе інформацію. Тому батьки, обдумуючи, як назвати свою новонароджену дитину, мусять по-особливому до цього ставитися.
Тетяна Олійник
 (Продовження матеріалу в         наступному номері)


ЯКЩО НА ОБЛИЧЧІ ЛАСТОВИННЯ

Відтиснуть сік свіжого молочаю, намочіть ним тампон, протріть обличчя. Одразу після цього протерті місця обов’язково змастіть риб’ячим жиром.
– Приготуйте густий відвар з кореня петрушки, додайте сік лимона. Протирайте обличчя вранці і ввечері.
– Добре змішайте сік лимона, сік трави календули, сік плодів чорної смородини, олію мигдальну у пропорції (1:1:1:1:5). Змащуйте цією сумішшю місця, де є ластовиння.
– Вранці і ввечері протирайте обличчя соком моркви.
ЯК ПОЗБУТИСЯ ЦЕЛЮЛІТУ
Вчені стверджують, що целюліт – не що інше, як жирові кишені, які своєю появою зобов’язані смужкам фіброзної тканини, що прикріплюється до шкіри.
Жінки, котрих турбує ця проблема, знають, наскільки складно позбутися цих жирових кульок. Безперечно, лікування целюліту має бути комплекним.
Насамперед включайте у раціон якомога більше рослинної їжі, а не продуктів тваринного походження, уживати натуральні соки, а не газовані напої на основі цукру чи його замінників;
– прагніть  уникати закрепів. При регулярному вживанні їжі, багатої волокнами, клітковиною їжа буде швидше просуватися по шлунково-кишковому тракту, тим самим перешкоджаючи появі закрепів. Прагніть вживати тільки теплі напої, оскільки холодні сприяють звуженню просвіту стравоходу і кишечника й тим самим припиняють просування їжі.
– Вживайте менше солі, яка сприяє затримці рідини в організмі.
– Проводьте лікувальний масаж проблемних ділянок тіла, розгладжуючи й розганяючи жирові відкладення;
– Виконуйте фізичні вправи, що сприяють зміцненню тонусу поверхових м’язів і тим самим розгладжуючи шкіру проблемних місць.
– Частіше бувайте на свіжому повітрі – кисень допомагає спалювати жир і очищати організм на 100 відсотків від окису вуглецю.
– Давайте організмові можливість розслаблюватися (сауна, сонячні ванни). Не секрет, що целюліт виникає там, де напружені м’язи.


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика