ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    РЕЙДЕРСЬКИЙ СПРУТ

Наприкінці минулого століття з переходом України до ринкової системи господарювання виникло нове, ганебне для нас явище – рекет. Його організували кримінальні групи з метою легкого збагачення шляхом обкладання «даниною» дрібних і середній підприємців за нібито захист від бандитських нападів та пограбувань. За кілька років правоохоронцям більш-менш вдалося впоратися з рекетирами, ліквідувати найбільш знахабнілі злочинні угруповування. Зі свого боку підприємці навчилися краще захищатися.

Та ось на початку нинішнього століття замість примітивного рекету виникла набагато страшніша, підступніша і дуже небезпечна для держави форма заволодіння чужим майном – рейдерство. Об’єктами для посягань на них рейдерів стають не лише дрібні та середні, а й великі підприємства, фірми, земельні ділянки, будинки, квартири, офісні приміщення тощо. Від атак рейдерів, які мають великі гроші, високих покровителів, корумпованих суддів, правоохоронців і не гребують навіть підробними документами, відбитися майже неможливо.
Злочинці з білими комірцями вже зазіхають не тільки на майно вітчизняних бізнесменів, а й зарубіжних, чиї інвестиції у вигляді стартового капіталу чи прямого фінансування вкладаються у спільні підприємства. Вони посягають і на державну власність.
Сьогодні великого резонансу набула у Придністров’ї тяжба науково-виробничого закритого акціонерного підприємства «Електромаш» (м.Тирасполь) з товариством «Рубін» міста Дніпропетровська, яке за хитро розробленою рейдерською схемою намагається захопити у власність базу відпочинку «Електромашу» в селищі Затока Білгород-Дністровського району Одеської області.
Цю базу НП ЗАТ «Електромаш», яке існує вже 49 років і відоме у світі виробництвом електрообладнання для підприємств енергетичного комплексу, хімічної, видобувної та інших галузей промисловості, збудували ще за часів СРСР. Коли ж Україна і Молдова стали окремими державами, тираспольці, аби не вийти за межі правового поля сусідньої країни, заснували в місті Херсоні спільне українсько-молдовське підприємство «Електромаш» і внесли в його статутний капітал згадану базу відпочинку (99,765%). Решту – 0,237% вніс інший засновник – фірма «Селена». Перед цим базу було капітально перебудовано за європейським зразком і зареєстровано місцевою владою як власність НП ЗАТ «Елетромаш», а управляти нею стало утворене в Херсоні спільне підприємство. Нині ринкова вартість цього відпочивального комплексу, що розмістився на двох гектарах узбережжя Чорного моря за 50 метрів від пляжу, становить 10 млн. гривень.
Такий ласий шматок, ясна річ, не міг залишитися поза увагою крутих хлопців, що вештаються узбережжям Чорного моря в пошуках об’єктів для «експопріації». І ось, ніби грім серед ясного неба, головні володарі бази відпочинку одержують повідомлення (з великим запізненням), що на неї судом накладено арешт за нібито великий борг спільного українсько-молдовського підприємства «Електромаш» (м.Херсон) дніпропетровському товариству «Рубін».
Звідки ж узявся цей борг? Історія його вининкення схожа на анекдот. Почалося з того, що НП ЗАТ «Електромаш» (м.Тирасполь) у 2005 році виготовило для Запорізької АЕС шість двигунів та відправило замовнику через його посередника, який розрахувався з виробником. Але вони чомусь до АЕС не дійшли, а потрапили до дніпропетровського підприємства «Тяжмаш», яке було ліквідоване за два місяці після придбання ним тираспольських двигунів. Далі двигуни «ходили» по якихось підставних фірмах, поки не опинилися в товаристві «Рубін» міста Дніпропетровська.
У грудні 2007 року виробнику стало відомо, що його двигуни товариство «Рубін» продало спільному українсько-молдовському підприємству «Електромаш». Коло замкнулося. Хіба не анекдотична ситуація? Виробник купує свої ж двигуни, до того ж, втричі дорожче (їхню ціну вже «накрутили» до одного мільйона доларів). А оскільки херсонське підприємство не спромоглося розрахуватися з товариством «Рубін», то останнє забажало отримати у власність, як компенсацію за борг, базу відпочинку в селищі Затока. Цікаво, що угоду про передачу бази відпочинку новому власнику підписав не керівник спільного українсько-молдовського підприємства (він ховається), а його підлеглий (за довіреністю). І поставив печатку, що є грубим порушенням закону. При цьому навіть не повідомив головному власнику майна (молдовській стороні) про свої дії, фактично утаємничивши незаконну оборудку.
Але ще дивовижніше, що суд першої інстанції (Господарський суд Херсонської області) підтримав рейдерів, не розібравшись в суті справи. Він заборонив проводити на херсонському підприємстві «Електромаш» збори трудового колективу, які єдині правосильні ухвалити рішення про відчуження свого спільного майна. Апеляційна інстанція не припинила незаконні дії першої інстанції. Незважаючи на клопотання НП ЗАТ «Електромаш» в судах і прокуратурах Херсонської та Дніпропетровської областей про вилучення документів купівлі-продажу двигунів, цього не зроблено. Не встановлено, яким чином двигуни потрапили до товариства «Рубін». Херсонська обласна прокуратура ніби хотіла порушити кримінальну справу за цим фактом, але якась впливова особа з Києва заборонила. Ніяк не реагують на звернення НП ЗАТ «Електромаш» МВС, СБУ, Генеральна прокуратура.
Збентежені керівники головного тираспольського підприємства «Електромаш» від імені свого двотисячного колективу працівників (до речі 45 відсотків з них – громадяни України) приїхали шукати правди до Києва, зустрілися з представниками ЗМІ. Адже під загрозою опинилася остання база відпочинку цього підприємства на Чорному морі. Кілька інших вже довелося продати за безцінь теж під тиском рейдерів.
Судова тяганина НП ЗАТ «Електромаш» привернула увагу президента Придністровської Молдавської Республіки І.Смирнова, який звернувся до президента України В. Ющенка з проханням вжити екстрених заходів щодо припинення рейдерський дій, спрямованих на незаконне заволодіння власністю ПМР в Україні. Є надія, що справедливість буде відновлено, інакше імідж України в очах европейської спільноти може постраждати.
На щастя, херсонське підприємство ЗАТ «Електромаш» не встигло віддати базу відпочинку рейдерам, бо засновник судиться з ними. А що ж сталося з двигунами? Вони просто безслідно зникли. І, схоже, це зовсім не турбує правоохоронні органи України.
ОКЛАДИ БЮДЖЕТНИКІВ ЗРОСТУТЬ
У нинішньому році передбачається вдосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, органів державної влади та місцевого самоврядування. Буде запроваджено також стимулюючу роль посадових окладів. Про це коментар директора департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Мінпраці України Олександра Товстенка.
Для збільшення розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників бюджетної сфери Законом «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» передбачено, що зарплата працівників бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється за Єдиною тарифною сіткою, протягом цього року підвищуватиметься з 1 січня, з 1 квітня, з 1 жовтня та з 1 грудня (у зв’язку із зростанням мінімальної зарплати).
Крім того, з 1 листопада буде запроваджено Єдину тарифну сітку (ЄТС) з оплати праці в повному обсязі. Запровадження умов оплати праці працівників бюджетної сфери на основі ЄТС у повному обсязі дозволить збільшити діапазон співвідношень тарифних коефіцієнтів з 1:3,93 до 1:4,51. Таким чином, посадові оклади висококваліфікованих працівників (науковців, учителів, медичних працівників тощо) у 2008 році порівняно з груднем 2007 року підвищаться в середньому на 45-50 %.
Подальше удосконалення Єдиної тарифної сітки буде спрямоване на підвищення мотивації праці для цих працівників.
КОНСУЛЬТАЦІЇ
ПРАВО ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ НА ОТРИМАННЯ ПІЛЬГОВОЇ ПЕНСІЇ
Поясніть, будь ласка, за яких умов особам, які проживали або працювали в зоні безумовного відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи надається право на отримання пенсії зі зниженням пенсійного віку?
Іван ГРОМОВ
м.Чернігів
Відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, що постійно проживали (працювали) або постійно проживають (працюють) в зоні безумовного (обов’язкового) відселення, за умови, якщо вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або пропрацювали в цій зоні не менше двох років, пенсії надаються зі зниженням віку на чотири роки (початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали (працювали) на території зони безумовного (обов’язкового) відселення в період з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період та додатково один рік за кожен рік проживання (роботи), але не більше дев’яти років).
Якщо особа не підпадає під вказані вимоги, вона не має права на пільговий вихід на пенсію.
МНС України
ДОПЛАТА ПРАЦІВНИКАМ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
Скажіть, будь ласка, чи встановлено надбавки за вислугу років молодшому персоналу державних установ ветеринарної медицини?
Валентина ЖИГУЛЬ
м. Коростень
Житомирської області
Відповідно до пункту 1 Порядку встановлення надбавок за вислугу років спеціалістам державних установ ветеринарної медицини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 року №972 «Про затвердження порядку встановлення надбавок за вислугу років спеціалістам державних установ ветеринарної медицини», надбавки за вислугу років встановлюються з 1 січня 2007 року спеціалістам державних установ ветеринарної медицини залежно від стажу роботи в розмірі від 10 до 30 відсотків.
Ця надбавка встановлюється спеціалістам державних установ ветеринарної медицини, які проводять лабораторно-діагностичні дослідження, ветеринарно-санітарну експертизу на ринках, лікувально-профілактичні роботи, здійснюють ветеринарно-санітарний контроль і нагляд на державному кордоні та транспорті, крім тих, що одержують надбавки (доплати) за стаж роботи (вислугу років) на інших підставах відповідно до законодавства.
До стажу роботи, що дає право на встановлення надбавок за вислугу років, зараховується час роботи в державних установах ветеринарної медицини на посадах, зазначених у переліку, згідно з додатком до цього Порядку. Зокрема, до переліку включені посади молодшого персоналу ветеринарної медицини.
Мінпраці України
ТЕРМІН ВИКОНАННЯ ГАРАНТІЙНОГО РЕМОНТУ
За 20 днів до настання Нового року у нас зіпсувався телевізор. Він був на гарантії, тому ми віддали його ремонтувати. Дуже хвилювалися, чи не залишимося на свята без телевізора. На жаль, так і сталося. Працівники гарантійної майстерні пояснили, що нібито ремонт виявився складним. Невже вони не обмежені строками виконання робіт?
Марта КУКСЕНКО
м.Марганець
Дніпропетровської області
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», за вимогою споживача безкоштовно усунути недоліки товару працівники гарантійної майстерні повинні були зробити ремонт телевізора протягом 14 днів з дати його пред’явлення або за згодою сторін в інший строк. Крім того, на письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Для цього продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача) зобов’язані створити (мати) обмінний фонд товарів.
До товарів, з яких утворюється обмінний фонд, крім телевізорів, ще належать мікрохвильові печі, магнітоли, кухонні машини, магнітофони, в’язальні машини, рідіоприймачі, пилососи, холодильники, електропраски, морозильники, електроміксери, пральні машини, електросоковижималки, телефонні апарати, в тому числі мобільного зв’язку, персональні комп’ютери та комплектуючі частини до них, апаратура для відеозапису та відтворення зображення і звуку, електрочайники, електрофони, електрокавоварки.
Більше того, за кожен день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожен день затримки усунення недоліків понад установлений строк (14 днів) споживачеві виплачується неустойка в розмірі одного відсотка вартості товару.
Олександр ІВАНОВ,
юрист
Сторінку підготував Станіслав ЛЕВАНДОВСЬКИЙ

 


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика