ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    УКРАЇНЦЯМ ЗАВАЖАЄ ЖИТИ КОМПЛЕКС «БІДНЯКА»

Найбільшу цінність людського життя – здоров’я – Всесвітня організація охорони здоров’я визначає як сукупність чотирьох його складових: духовного, психічного, фізичного і соціального.

Виходячи з цього, не можна назвати здоровим того, хто має відмінні показники діяльності організму (хоч у космос лети), але не має, наприклад, житла або достатньої для задоволення своїх людських потреб заробітної плати.
– Тож виходить, що більшість наших співвітчизників люди нездорові? – запитала я директора з маркетингу компанії «Система Здоров’я Нації» Ірину Садову.
– На жаль, це так, – відповіла вона. Особисто я у своєму житті зустрічала буквально кількох людей, яких можна назвати здоровими. І коло спілкування у них досить широке. Є серед моїх знайомих багато людей, які займають високий соціальний статус, є й такі, хто давно й досить успішно займається бізнесом. У них, зазвичай, «шкутильгають» два перших пункти визначення, запропонованого ВООЗ: духовне й психічне здоров’я.
– Пані Ірино, давайте детальніше зупинимося на визначенні соціального здоров’я. Здається, про це чи не найменше дбають люди, наділені владою.
– Соціальне здоров’я передбачає наявність квартири чи будь-якого іншого житла, достатньої зарплати, машини, інших матеріальних благ…
– Пробачте, а чи додасть здоров’я своєму власнику автомобіль? Маю на увазі неймовірні «пробки» на вулицях великих міст, особливо у Києві…
– Я вважаю, що машина просто необхідна для тих, хто їздить за місто. Особисто я давно мрію про автомобіль. Особливо тепер, коли у нас з чоловіком з’явилася своя земельна ділянка у селищі однодумців, що сповідують засади вчення «Гармонія». До речі, там уже працює екологічне виробництво, що виготовляє трав’яні суміші, інші натуральні препарати.
– Очевидно, це буде поселення, схоже на описане в популярній книжці «Анастасія»?
– Ми дуже хочемо, аби Україна почала відновлюватися. Так має бути, якщо люди навчаться жити у гармонії з собою і з навколишнім світом. Великою підпорою у цій справі для нас є методика Олексія Куцела, яка так і називається – «Гармонія».
– Очевидно, і будинки у тому екологічно чистому селищі будуть особливими.
– Вони будуть традиційними, такими, як будували наші предки: із глини, вкриті соломою. Хати плануватимуться так, як у нас в Україні було заведено впродовж не одного тисячоліття. Наприклад, колиску неспроста чіпляли посередині хати.
– Та все ж повернімося до теми соціального здоров’я. Ми визначили матеріальний статус як один із найважливіших його показників. Скажімо, пані Ірино, від яких якостей людини він залежить?
– Треба чесно зізнатися у тому, що радянська система залишила у «спадок» низку комплексів, що заважають нині жити нашим сучасникам. «Багатим бути соромно» – цей вираз буквально вкорінився у свідомість більшості. Чому ж дивуватися, що населення України доведене до зубожіння. Отож, потрібно позбутися цього та інших комплексів, пов’язаних з матеріальним статусом людини. Механізм руйнації радянського мислення глибоко розроблений у методиці Олексія Куцела. Зокрема, там йдеться про блоки-комплекси, які перешкоджають людині сприймати у повному обсязі енергію благ, яку посилає Всесвіт. Суть у тому, що ця енергія дається кожному, та не кожен її приймає. Розповім про картину, яку щодня спостерігаю в своїй мережевій компанії. Отож, у нас встановлено два види заробітку. Перший є різницею між гуртовою і роздрібною ціною. Другий отримують ті, хто вдало будує свою особисту споживчу мережу. З другим виникають певні труднощі. Наші люди витрачають час, гроші на проїзд до офісу, а звідти – до клієнта, слухають лекції фахівців з медицини, з бізнесу. Це все праця, яка повинна бути оплачена. Але людина не рахується з цим, коли постає питання про вартість препарату. У неї зазвичай не повертається язик назвати своєму знайомому чи приятелеві бодай оптову ціну. Наш співробітник готовий подарувати товар своїм знайомим, друзям, ніж взяти з нього чесно зароблені гроші. Це справжнісінький комплекс, якого потрібно позбутися, інакше енергія благ до людини більше не приходитиме. Відомо ж бо, що у Всесвіті все надзвичайно точно працює. Так і енергія благ: якщо людина ними нехтує, виявляє незацікавленість, наступного разу вони просто «обминатимуть її». Так формується комплекс бідняка, надзвичайно поширений у нашому суспільстві.
– Чи є якась особлива прикмета у людей, що мають цей комплекс?
– Звісно, мова йде про якісь недоліки зовнішнього вигляду. Люди з комплексом бідняка можуть досить пристойно одягатися, їздити в авто, але всіх їх об’єднує одна психологічна помилка: будуючи ділові стосунки, зокрема свій бізнес, вони часто нехтують своєю особистою зацікавленістю, ставлячи на перше місце вигоди свого клієнта. У схожих ситуаціях ті, кому комплекс бідняка не притаманний, поводять себе інакше. Називаючи ціну свого товару, не переймаються тим, може його людина купити чи ні. У них інша установка:якщо цей товар людині потрібен, вона знайде гроші, щоб за нього заплатити. Це є правильним. Кожен може пересвідчитися у цьому на конкретних ситуаціях із власного життя: якщо нам потрібна яка-небудь річ, ми все одно її купимо, бо дуже того прагнемо…
– Пані Ірино, як формується у людей комплекс бідняка?
– Скоріше, його формують батьки, коли навчають дитину допомагати іншому, незважаючи на шкоду, яку мимоволі наносять собі.
– І не менш суперечливою є й інша складова соціального здоров’я – житло... Справді, хіба може людина почуватися здоровою, якщо не має власного прихистку?
– Так сталося, що для багатьох молодих людей в Україні, раптом зачинилися двері, за якими роздавали безкоштовні квартири. Що їм було робити, якщо ринкові ціни на житло виставляли просто не реальні. Без сумніву, вийти з цієї ситуації людина не зможе, поки не перебудує свідомість. Зробивши це, вона вже не піде працювати на дядю чи тьотю з 9 до 18 години з чітко регламентованою зарплатою. Ті, хто працюють у таких умовах, влаштовують, за японським вченим Робертом Кіасакі, «забіги щурів». Фактично, це є біг по колу. У цій системі з дня на день перебуває 90 відсотків українців. Для того, щоб взяти життя у власні руки і робити таким, яким сам хочеш його бачити, потрібно бодай трішки змінити свою свідомість. Одного прекрасного дня людина мусить сказати собі: «Я більше не хочу так жити. Я хочу для себе кращого взуття, одягу, якіснішого харчування».
– До речі, часом матеріальні можливості не означають, що людина, користуючись ними, повноцінніше харчується.
– Безперечно. У своїй більшості так звані багаті люди є нещасними, оскільки не можуть користуватися грошима, які заробляють. Від постійної напруги й нервового виснаження у них «їде дах». Чому так? Та тому, що вони займаються не своєю справою, вона не приносить їм радості. Смисл людської праці має полягати у тому, щоб отримувати від неї радість, а заодно і матеріальну виногароду. Це Господній принцип, за порушення якого в тій чи іншій формі доводиться розплачуватися.
– У так званих сучасних багатіїв є звичка: купувати їжу у великих супермаркетах. Вони не надто переймаються якістю продукту. Деякі з них вірять у те, чим дорожчий товар, тим він якісніший.
– На жаль, це далеко не так. Я помітила, що багаті люди купують красиві на вигляд продукти. Ось лежать на прилавку великі зелені яблука і багатий українець їх із задоволенням купує, його не цікавить, що ті плоди не додадуть здоров’я, оскільки наповнені гербіцидами, пестицидами. Пам’ятаю, був такий період, років п’ятнадцять тому, коли люди з лакмусовими папірцями, що визначають наявність шкідливих речовин, ходили на базар.
– Зараз, крім забруднення хімікатами, до нас прийшло інше лихо – генетично модифіковані продукти.
– Вчені, на жаль, не кажуть, які наслідки для здоров’я вони згодом дадуть. Генетично модифікованих продуктів, які згубно впливають на людські гени, сьогодні дуже багато. А те, що їх неможливо вирізнити з-поміж інших, є просто катастрофою для покупців.
– Як відомо у серпні минулого року уряд прийняв закон про обов’язкове маркування генетично модифікованих продуктів, а через кілька місяців відмінив його. Чи не злочин це?
– Так, уже через три місяці той цивілізований закон, яким користуються на Заході уже досить давно, перестав діяти. Зрозуміло, що маркування продукції є невигідним нововеденням для бізнесових структур, які цим займаються.
– Як захиститися від цього лиха?
Звісно, найвиграшніше становище у тих, хто має можливість самостійно вирощувати на своїй землі овочі та фрукти.
Гадаю, що великим позитивом є створений нашою організацією «Система Здоров’я Нації» медичний препарат, який захищає від негативного впливу генетично модифікованих продуктів.
Тетяна ОЛІЙНИК
ОВЕС ПРОГАНЯЄ СТРАХИ
Тим, хто стомився від безсоння, у кого підвищений апетит, хто почуває себе виснаженим і психічно, і фізично, хто відчуває страх перед випробуванням, допоможе овес.
Овес також рекомендують людям, які страждають від неврозів. Відвар вівса одночасно зміцнює й заспокоює.
Дві краплі настоянки вранці і 20 крапель перед сном на склянку кип’яченої води, з одного боку, знімають денну втому, а з іншого – усувають порушення сну. При цьому відбувається оптимізація денних і нічних ритмів, підвищується тонус і працездатність. Дозування настоянки є індивідуальним. Так, люди які працюють в нічну зміну, для того, аби бути бадьорими вночі, а вдень добре виспатися, можуть увечері вжити дві краплі настоянки, а вранці – 20 крапель.
Застосовують овес і для відвикання від шкідливих звичок. Доза залежить від того, наскільки ті звички вкорінилися. Оптимальною є доза: 15 крапель на склянку кип’яченої води, яку вживають від трьох до шести разів на день.
Від безсоння за три години до сну і безпосередньо перед сном вживають по 10-20 крапель на склянку кип’яченої води.
НАСТОЯНКА З ВІВСА
Овес або вівсяну солому промити, залити горілкою з розрахунку 100 г сировини на 1 л рідини. Настояювати впродовж 14 днів, щоденно збовтувати, потім процідити.
ВІВСЯНИЙ ВІДВАР
60 г зерен вівса ретельно промити холодною водою, залити 1 л води, варити до напівготовності, потім процідити.
Вживати щоденно по 150-200 мл, додаючи небагато меду.
ВІВСЯНА ВАННА
150 г вівсяних зерен подрібнити, залити 2-3 л води, варити впродовж 20 хв, потім процідити і влити в наповнену теплою водою ванну.
ОЛИВКОВА ОЛІЯ РОЗЧИНЯЄ КАМЕНІ
Відомо, що оливкова олія містить в собі найкорисніший для людського організму жир. В ньому містяться і жирні поліненасичені кислоти, що сприяють зниженню рівня холестерину в крові, і вітаін К, що зцілююче діє на сулини.
Якщо вживати оливкову олію натщесерце, посилюється секреція жовчі, поліпшується функція підшлункової залози, розчиняються (розм’якшуються камені в жовчному міхурі.
У сік половини лимона додають 1 ст. ложку олії, перемішують, випивають вранці натщесерце, запивають трав’яним чаєм.
Для внутрішнього вживання найкращим вважається темно-зелена олія, оскільки це перша фракція холодної віджимки маслин з кісточками. Така олія зберігає всі свої якості і властивості. Інші олії виготовляють із віджимок і кісточок, що залишилися. Вони менш цінні за своїми якостями, мають жовтий колір і нижчу ціну. Проте й вони підійдуть для лікування і щоденного вживання.

 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика