ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    ОБЕРЕГИ ДОМАШНЬОГО ВОГНИЩА

Дивно, що ми, українці, чия культура вимірюється тисячоліттями, сьогодні бездумно запозичуємо в побуті елементи культури інших народів. Так, нині в оформленні житла є дуже популярною китайська методика фен-шуй. Вітчизняні дослідники, серед яких і Олександр Куцел, вважають, що насправді вона не може бути ефективною, оскільки створена для носіїв іншої культури.

– Не потрібно братися за чуже, – зазначає він. – Надто коли в Україні своїх способів захистити, оздоровити, енергетично очистити житло існує сила-силенна. Наприклад, наші пращури споконвіку чіпляли на вході в дім півника чи то металевого, чи то дерев’яного. І на скринях був зображений півник. Звісно, не лише для краси, а й для захисту.
– Колись українські оселі фарбували переважно в білий колір. Нині – вся гама можливих відтінків. Чи не є це викликом давній традиції?
– Вчені, що досліджували побут українського народу, підкреслюють багатство кольорів, які використовували наші пращури. Наприклад, аби до хати йшло багатство, дехто з енерготерапевтів радить фарбувати стіни вітальні в червоний колір.
Я б не був таким категоричним, адже все залежить від того, яка конкретно родина там живе. Наприклад, якщо до її складу входять переважно жінки, то певними елементами бажано збалансувати енергетику. Зокрема з допомогою кольору. Як відомо, «жіночими» є теплі, м’які кольори, а чоловічими – насичені, наприклад, червоний, помаранчевий. Проте з цього правила є винятки. Скажімо, в хаті живуть жінки з чоловічими рисами характеру: рішучі, вольові, експансивні. Звісно, в такому разі надмірний прояв чоловічих якостей в характерах жінок можна нейтралізувати теплими ніжними кольорами.
– Чи можна сказати, який будівельний матеріал є найбільш енергетично насиченим?
– Звісно, мушляк. Він може зберігатися впродовж тисячоліть. Відомий факт: поселення Ольвії, що відповідали часові давньогрецької доби, уже в двадцятому століття розбирали й споруджували з них нові будинки. Їх багато в Одесі, Херсоні, Миколаєві.
– Радите цей матеріал використовувати для будівництва?
– Саме так. Але треба бути уважним, з якого регіону той мушляк завезено. Якщо з Криму – будуйте на здоров’я собі і своїм нащадкам. Будинок стоятиме тисячоліття, і ті, хто житимуть у ньому, відчуватимуть насичення енергією. А от одеський мушляк протримається 50-60 років, не більше.
– Чи не є шкідливими для здоров’я фарби, які пропонує сьогодні ринок?
– Сьогодні є чимало інших технологій, що нешкідливі для здоров’я. Наприклад, промисловість випускає фарби, які «дихають». Ціна їхня трішки вища за штучні матеріали, зате ефект для самопочуття очевидний і вигляд дуже пристойний.
– Скажімо, оселя в якій Ви виростали, вирізнялася чимось особливим?
– То була звичайна, крита черепицею хата. Зсередини побілена глиною. На стінах висіло багато вишиваних рушників, а також гобеленів, які моя бабуся вишивала хрестиком. То були величезні полотна із зображенням яскравих півників, квітів. Навіть на схилі літ бабуся продовжувала вишивати те, до чого звикла з молодості. Знак сварги, що символізує небесний рух, займав особливе місце в її роботах. Бабуся, зайнята своєю улюбленою справою, додавала нашій хаті затишку. У дитинстві я завжди радів, спостерігаючи за нею. Тепер розумію чому. Коли жінка вишиває, вона очищує свої енергетичні центри (через ліву руку входить життєдайна зцілююча енергія, а через праву виходить негативна). До всього, вона ще й гармонізує простір довкола себе.
Тетяна ОЛІЙНИК
ОЧИЩЕННЯ ДОМУ. Афірмація-самонавіювання, запропоноване Олексієм Куцелом, що дозволяє згармонізувати простір своєї оселі.
Все, що я маю, все, що в мене є, все, чим я володію, воно належить Богу моєму. Усе створив він для мене. Для мого задоволення, для моєї потреби. Житло своє маю я від Бога. На час якийсь маю я його. Та не дивлюся, як слід, за житлом своїм. Не утримую його в чистоті. Сам загидив його. Зайди прийшли і забруднили будинок мій. Не можна вже жити в будинку моєму. Небезпечний він для життя мого. Смерть панує в ньому. Хвороби панують в ньому. Сварки і розбрати ростуть в будинку моєму. Все своє життя роблю я зло. Зло притягує зло. Лихі думки мої притягують лихих людей. Вороги обсіли мене. Сам я запросив їх до своєї оселі. Не видно їх, а живуть в будинку моєму вони. Роз’їдають душу мою вони. Вже й тіло не витримує моє. Душа болить моя. Очисти, бо сам нічого не можу я. На колінах благаю, наведи лад у всьому. Зроби будинок мій чистим. Білішим снігу зроби його. Захисти його. Візьми під крило своє. Заборони лихим людям наближатися до нього. Забери у них силу. Забери силу їхню злу. Назавжди забери чародійство лише від будинку, що мені дав у користування Ти. Очисти усіх, хто проживає в домі цьому. Опусти благодать свою. На людей, що проживають тут, опусти око Своє. Направ життя наше в сторону світла. Забери думки лихі наші. І очистимося милістю Твоєю. Подяка моя безмірна. Боже Правди моєї, спаси, ворогів моїх. І недругів моїх спаси. Не знають вони, що роблять. Направ їх, Боже. На шлях правди Твоєї направ їх. Прославляю, Боже, Тебе. Завжди прославляю. Всі діла мої на славу Твою. Слава Тобі. Слава!
ЛАД У ДОМІ ВИЛІКУЄ ДУШУ
У пацієнтів американської лікарки Кетрін Робін практично не буває рецидивів. Це справді здається неймовірним, адже світ знає інше: алкоголізм та інші види залежностей, зціленням від яких займається американка, якраз характеризується високою ймовірністю повернення хвороби.
Чим пояснити її успіх? Це зробила сама Кетрін, зазначивши в одній із своїх книг, що саме виховання могутнього духу є фундаментом здоров’я людини.
Можна уявити, якою непростою є її методика, адже робота над можливостями вищого, духовного «я» є архіскладною.
Сьогодні ж мова про ту складову нашого здоров’я, на яку зазвичай люди не звертають особливої уваги, надто в стані тяжкої хвороби і яка безпосередньо залежить від нашого духовного стану, про стан осель, в яких живемо. Справді, чи кинеться той, для кого діагноз лікарів прозвучав як вирок, наводити лад у домі? Та ні ж бо, зазвичай в таких ситуаціях шукають порятунку у дорогих ліках. А Кетрін Робін зазначає: «…Велика істина, яку розуміють не так уже й багато людей, полягає в тому, що наш дім – місце, в якому живемо – це храм. Принаймні, він повинен ним бути. Однак більшість людей вважають свій дім мирським місцем. Саме сьогодні людям більше, ніж будь-коли, потрібно, щоб їх оселі були священним простором». На стані одужання пацієнти Кетрін Робін займаються створенням таких особливих умов у своїх оселях. Для чого? Та для того, щоб можна було легко й просто воз’єднуватися зі своєю духовною сутністю, щоб у тому місці, де людина живе, горів божественний вогонь Духу.
Той, хто бодай раз у житті займався генеральним прибиранням своєї оселі, пам’ятає по-особливому піднесений стан душі, коли нелегка робота уже завершена. Зрозуміло, що стан згармонізованої психіки безпосередньо випливав з наведеного в домі ладу.
Щодо цього Кетрін Робін зауважує: «Праця з простором – то є праця над самим собою… Та звідки брати енергію для прибирання? Із пристрасті, із сяючого духу, що прагне розквітати». Отже, той хто бажає приємних змін у своєму житті, неодмінно візьметься за прибирання. Що казати про людей хворих: їхнє справжнє, а не тимчасове зцілення можливе лише в тому разі, якщо в їхніх оселях запанує лад.
Та прибирання не є простим механічним заняттям. В цій справі багато чого потрібно усвідомлювати. Наприклад, символіку кожного приміщення своєї оселі. Отож, почнемо з кухні – приміщення символізує харчування. Це – своєрідне вогнище, навколо якого збирається сучасна сім’я. Треба знати, що кухня живить нас не лише фізично, з допомогою їжі, а й емоційно. Саме тут, за склянкою чаю, у тихій душевній бесіді зігріваються наші душі.
Ванна, яка часто з’єднує в собі кімнату для омовінь й туалет, є приміщенням, в якому людина здійснює сучасні ритуали очищення й підготовки до тієї чи іншої значущої для неї діяльності. У давні часи кімнати з таким призначенням були в храмі, і саме в них люди готувалися до обряду священого благословіння. Таким чином, сьогодні за станом ванної кімнати можна визначити, як саме люди, котрі живуть у цьому домі, ставляться до здатності свого тіла очищуватися.
Спальня символізує оновлення. Сон оновлює тіло й розум. Закрема читання в ліжку через самотність оновлює людину.
Вітальня чи зала, як би її не називали, підтримує зв’язок з культурою, в якій людина живе. Вона також дозволяє досягти єднання з душею. Ці кімнати можуть вирізнятися своїм інтер’єром і функціями, можуть бути формальними й неформальними, але вони завжди демонструють нам, як ми ставимося до суспільства, в якому живемо, й до самих себе. Вітальні можуть здаватися залами для прийомів високоповажних осіб або ж місцем біля вогнища, де промовляють священні істини. Ваше ставлення до цієї кімнати відображає ваш погляд на приналежність до того чи іншого прошарку суспільства, відкритість і стосунки з іншими людьми, а також те, чи бачите ви їх диброзичливими, впливовими.
Дитяча кімната змінюється відповідно до того, як ваші діти виростають і поступово стають її власниками, а згодом, як це не парадоксально, й зовсім від неї відмовляються. Так от, спочатку дитяча кімната відображає погляд батьків на свою роль наставників і вчителів своєї дитини.
Насамкінець декілька слів про те, чому прибиранням зазвичай займаються жінки. Катрін Робін висловила припущення: оскільки прибиранням традиційно займаються жінки, це свідчить не про якусь дискримінацію, а про особливу силу зцілювання, якою наділені представниці прекрасної статі. Найбільша цінність прибирання полягає в тому, що з його допомогою з’являється простір, в якому може відбутися щось нове. А ще, дякуючи прибиранню, у людини з’являється можливість свіжого погляду на світ. Радісне відкриття, що й казати!
Підготувала Тетяна ОЛІЙНИК за книгою Кетрін Л.Робін «Зцілення вашого дому»


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика