ФЕДЕРАЦІЯ ПАТРІОТИЧНИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
Українська газета плюс №45(185)
Персонал Плюс
18-31 грудня 2008 р.
 
 
2008
45 43 42 41
40 39 38 37
36 35 34 33
32 31 30 29
28 27 26 25
24 23 22 21
20 19 18 17
16 15 14 13
12 11 10 9
8 7 6 4
3 1    СІВ ШАХРАЙ НА ШАХРАЯ…

Вешталася увечері чоловіча компанія напідпитку, яка щойно вивалилася з останньої маршрутки. До неї раптом долучився ще один незнайомий, але начебто, свій – теж похитувався. Давай він обнімати всіх «братанів», мовляв, ось як палко він шанує усіх «мужиків». Погомоніли про щось, побуркотіли та й розішлися їхні дороги. А втім, один з компанії не знайшов гаманця, який був у кишені куртки.
Мабуть, такий у нас, щирих і довірливих українців, доленосний знак, що до злиднів, яких маємо ВДОСТААЛЬ, часто додаються неймовірні пригоди у результаті яких ми інколи втрачаємо останні кровні копійки. Логіка нашого сьогодення підштовхує до жахливого принципу: «не вкрав – не вижив». Тому, бідьте пильними, вельмишановні співвітчизники!
А починалося наше все загальне шахрайство з політичного…

ПОЛІТШАХРАЇ
Може, хтось і досі пам’ятає, як на початку лютого 2006 року відбулася нечувана в історії світової соціології подія: усього за шість днів виникло стільки ж нових «соціологічних центрів» (!), як було до цих пір. Щоправда, виникли вони у віртуальній реальності – на одному з сайтів. Особливістю «центрів» були результати так званих «опитувань», які йшли урозріз з реальними, що проводилися і водночас з означеними віртуалами. Можна і слід говорити про ситуацію в соціології, що склалася після минулих виборів, але у даному випадку ні про яку соціологію не йдеться взагалі. На думку соціологів, брудні методи забирають чимало сил і, коштів, а підвищенню рейтингу аж ніяк не сприяють.
КВАРТИРНІ ШАХРАЇ
Родина з Рівного залишилася без даху над головою. Власник квартири погодився допомогти своєму товаришу, який взяв кредит у банку під заставу цього житла. Втім, чоловік кредит не сплатив. І за це забрали квартиру його друга. Тепер син постраждалого, який служить в армії, має намір виправити помилку недбайливого батька та повернути собі помешкання.
Вадим, коли йшов до армії в іншу область, навіть не здогадувався, що повертатися йому буде нікуди. Про те, що квартира, де він мешкав із братом та батьком, виставлена на продаж, йому повідомили друзі, які знайшли оголошення в місцевій газеті. Ось як про це розповідає Вадим: «Служу я в армії півроку. Нема вісток ні від батька, ні від брата. Ну, я зателефонував товаришам. А вони сказали, що там міліція уже, їх розшукують. На наступний день друзі зателефонували і сказали, що знайшли об’яву про продажу квартири».
Аби розібратися в ситуації, солдату довелося взяти відпустку й приїхати до Рівного. Втім, ні батька, ні старшого брата у квартирі не було. Їх розшукали працівники міліції в будівельному вагончику на околиці міста. Тепер це їх тимчасове помешкання. Що ж сталося з їхньою квартирою, пояснив батько. Каже, що став жертвою шахраїв. Розповідає Микола, батько Вадима: «Ми познайомилися з цим Насіром, чи як його.
– А хто він був за національністю?
– Азербайджанець. І туди-сюди, треба, каже пару тисяч зняти, ну, під цей...
– Кредит.
– Да.
– А ви брали заставу на себе?
– Да.
– Квартира була заставлена?
– Да.
– І ви погодилися на це?
– Да. Я ж не думав, що він стільки візьме, 31 тисячу доларів зніме. А воно вийшло так, що квартира повністю пішла».
Микола визнає, що товариш кавказького походження попросив його взяти кредит 31 тисячу доларів під заставу квартири на вулиці Павлюченка. Втім, з виплатою в іноземця не склалося, а тому житло забрали. Розповідає Вадим: «Хтось взяв кредит у банку, а мій батько виступив поручителем. Кредит на суму 31 тисячу доларів. Звісно, той, хто взяв кредит, не збирався його повертати і зник у невідомому напрямку. У батька забрали квартиру. Але ми там прописані. І не знаю навіть, чому без наших підписів це все зробили. Я з батьком розмовляв, він сказав, що я ніяких документів не підписував, я тільки підписував приватизацію».
Коментує випадок Віталій Чубаєвський, начальник міліції Рівного: «Квартира, в якій він проживав, виставлена на продаж в одному з агентств із нерухомості. Батько певний період вживав спиртні напої. Сім’я неблагополучна. Мати їхня померла. Коли син пішов в армію служити, то тато спробував продати цю квартиру. Поки він буде служити в ЗСУ, квартира його продана не буде».
Втім, як бути Вадиму, який повернеться з армії, ніхто сказати не береться. Адже гарантій, що його квартиру повернуть, ніхто не дає. Ось що каже адвокат Олександр Бражников: «Згідно з Житловим кодексом України, за особою, яка перебувала на службі в армії, зберігається право проживання в тому приміщенні, яке вона займала до того, як її призвали. Однак право проживання не є тотожним з правом власності. Тому, якщо за період проходження служби власник квартири або власники розпорядилися квартирою на власний розсуд, на що вони мали право, то фактично припинилося і його право проживання. Тому, на жаль, цій молодій людині в юридичному аспекті нічим не можна зарадити». Та все ж Вадим сподівається, що житло йому, брату та батькові повернуть. Перед своїм від’їздом до війська він написав заяви до міліції та прокуратури.
ВАЛЮТНІ ШАХРАЇ

«Я завжди знала, що біля обмінних кіосків «крутяться» шахраї. Але недавно вперше сама мало не клюнула на їхній гачок у переході поряд зі станцією метро «Політехнічний інститут», – розповідала одна з постраждалих. – Варто було відійти від віконця обмінника, як мене наздогнала молода пара зі «знайденою» пачкою грошей: «Випадково, не ви втратили?» Я не визнала знахідку, тоді мені запропонували поділити її «по-братськи». А через три хвилини до нас підбіг хлопець і почав просити повернути «загублені» ним гроші. Я вчасно розкусила гру «акторів». Вони ж почали загрожувати: мовляв, якщо заявлю в органи, то пошкодую. Адже їх випустять через півгодини, і тоді мені буде непереливки. Звідки у них така впевненість?»
Шахраї уміло визначають довірливих людей і, розігруючи спектакль з підкинутими грошима, намагаються спокусити «легкою наживою». Частіше на гачок аферистів потрапляють приїжджі.
«Шахраї діють, коли поблизу немає правоохоронців, тому запропонуйте їм розібратися із знахідкою в міліції, – радить заступник начальника прес-служби Київського  управління внутрішніх справ Володимир Мітренко. – І будьте впевнені: жодну з погроз обманщики не виконають. Якщо шахраїв впіймають (формальності зі встановленням особи, складанням протоколу навряд чи займуть півгодини), то можуть протримати їх від декількох годин до трьох діб. А кримінальну справу порушать лише тоді, коли вони у людини видурили близько 600 гривень. Хоча факт обману довести непросто, проте серед шахраїв немало судимих. І вони постійно мігрують: то бригади місцевих «гастролюють» в інших містах, то заїжджі «трудяться» в Києві. Міліції відомі всі їхні столичні «робочі точки», де регулярно проводяться рейди: у переходах, біля обмінників в районі площі Перемоги, станцій метро «Вокзальна», «Шулявська», «Політехнічний інститут», «Святошин», на ринках. Аферисти нічим не виділяються з натовпу, пристойно одягнені, уміють зав’язати з людиною бесіду».
ТРАНСПОРТНІ
Останнім часом в деяких регіонах держави, зокрема на трасі Харків-Сімферополь, почастішали випадки дорожнього шахрайства. Люди в одязі, схожому на форму працівників ДАІ, за нібито скоєні порушення Правил дорожнього руху вимагають гроші у водіїв-іноземців.
Тому слід нагадати, що в Україні працівники ДАІ МВС України несуть службу лише на службовому транспорті з нанесеною державною символікою і символікою ДАІ, державні номерні знаки патрульних автомобілів винятково на синьому тлі. Всі співробітники ДАІ, зокрема ДПС, мають службові посвідчення і нагрудні знаки. Працівники ДАІ не мають права вимагати і перевіряти документи, що непередбачені Правилами дорожнього руху України.

БЕНЗИНОВІ

Частішають випадки, коли від імені компанії «Кершер» її клієнтам деякі спритники пропонують послуги оплати заправки авто такими собі аматорськими талонами, зауважуючи, що від клієнтури відтепер, начебто, не прийматимуться талони на пальне в мережі своїх заправних станцій.
З цього приводу компанія «Кершер», власник заправок ТНК у місті Києві, заявила, що «Смарт Лтд» не має жодного стосунку до групи компаній ТНК-ВР Україна, тому не має права виготовляти талони для оплати бензину. Більше того, компанія застерігає від купівлі талонів у неперевірених місцях. А талони ТНК, посвідчені начебто печаткою компанії «Смарт Лтд», де зображено спотворений логотип компанії та реквізити її гарячої лінії, – фальсифікат.

ФІНАНСОВІ
Служба безпеки України припинила у Києві діяльність злочинного угруповання, щоденні незаконні оберти якого сягали 5 млн. гривень. За інформацією прес-центру СБУ, шахраї займалися переведенням у готівку чималих коштів деяких фінансово-промислових груп. У результаті розслідування було накладено арешт на рахунки 11 комерційних структур, які мали ознаки фіктивності та використовувались в злочинних оборудках із незаконного переведення коштів у готівку, виявлено та вилучено понад один мільйон доларів США готівкою, 15 комп’ютерів, обладнаних системою банк-клієнт, 12 печаток та документацію фіктивних фірм. На рахунках в банках заблоковано понад 300 тисяч гривень (на заблоковані рахунки грошові кошти продовжують надходити).
БАНКІВСЬКІ
Національний банк України попереджає комерційні банки про спроби шахрайства з використанням чеків і векселів іноземних банків. Нацбанк наголошує, що зафіксовано спроби шахрайства з фальшивими чеками банків Федеральної резервної системи США, а також з чеками канадських банків. Як повідомлялося, в жовтні минуотго року НБУ попередив банки про виявлені підробні банківські гарантії Центрального банку Еквадору. В зв’язку з цим Нацбанк попереджає вітчизняні фінустанови про необхідність суворого контролю при проведенні операцій з чеками та векселями іноземних банків.
НАПЕРСТКОВІ
Вони з’явилися знову. Тепер замість наперстків - фішки. Але працюють аферисти за тією ж схемою. Вгадати де яка фішка, так само нереально. Одна з них – виграшна, помічена фарбою, приховати її, на відміну від маленької кульки, неначебто неможливо, але це тільки на перший погляд… Кмітливість і спритність рук з відволіканням клієнта у найвідповідальніший момнет «процесу» – і «бабки на бочку!» Ці пройдисвіти безкарно працюють у столиці, на станціях приміських електричок або ж у людних місцях. На «фішкарів» чекає стаття за шахрайство та суд. Втім, як зауважують представники правоохоронних органів, засудити до реальних термінів позбавлення волі їх буде вкрай складно, бо ж люди самі погоджуються на азартну гру. А довести, що потерпілого саме ошукали, майже неможливо.
На превеликий жаль, це ще далеко не повний перелік випадків шахрайства в Україні, яке останнім часом піднялося рясною піною. І не в тім біда, що обмеженими є шпальти нашої газети, де можна було б повідати громаді про небезпечні витівки людей-хижаків, а в тім, що у зареєстрованій хіба що у правоохоронних органах індустрії народного обдурювання ще так багато усіляких повчальних історій та прикладів…
Але чомусь все це досі нікого з нашої верхівки влади досі не хвилює.
Підготував Віталій КОЛОМІЄЦЬ


 Версія для друку


Інші статті номеру
© "УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ПЛЮС". Усі права застережено.
Свідоцтво про реєстрацію № ІІ585-457ПР від 1 серпня 2006 р., серія КВ,
видане Міністерством юстиції України.

Передрук матеріалів дозволяэться тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання.

Яндекс.Метрика